En Sağlıklı Beslenme İçin 8 Yiyecek

1 183

En sağlıklı beslenme için 8 yiyecek… Sağlıklı beslenme bakımından işlenmiş gıdaların genelde olumsuz etki yarattığını hepimiz biliriz. Fakat işlenmiş olmasına rağmen sağlığınız bakımından olumlu sonuçlar doğuran bir takım gıdalar vardır ki, sizler tarafından pek bilinmez. Elbette bu işlenmiş gıdaların tamamının sağlığınız açısından iyi olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle sizler için araştırdık ve sağlığa faydalı işlenmiş gıdaları derledik.  Kullanışlı ve sizlere sağlık konusunda emin adımlar attıracak bir liste oluşturduk. Elbette bu listedeki gıdalar doğal olanlar kadar yararlı değildir. Bu listedeki besinler işlenmesine rağmen sağlığınız konusunda risk teşkil etmeyen üstelik yararlı olan gıdalardan oluşmaktadır. Gelin hep birlikte bu şaşırtıcı listemize göz atalım.

1-ORGANİK, SADE YOĞURT

Sade ve organik olan yoğurdu işlenmesine rağmen sağlık bakımından yararlı olan gıdalardan bir tanesidir. Şeker, kimyasal ürün ve diğer katkı maddelerinden içermeyen bu ürün işlenmiş olmasına rağmen faydalıdır. Protein, probiyotik, potasyum,B12 ve kalsiyum içeren yunan yoğurdunu bol bol tüketin.

2- ŞEKERSİZ HİNDİSTAN CEVİZİ VEYA BADEM SÜTÜ

Favori işlenmiş içecekleriniz arasında yer alabilecek diğer bir yararlı besin ise badem sütü veya Hindistan cevizi sütüdür. D vitamini, B12 vitamini ve kalsiyum içeren bu sütler, işlenmiş olmasına rağmen herhangi bir tatlandırıcı, katkı maddesi veya şeker içermemektedir. İşlenmiş besinler arasında yer  badem sütünü ve Hindistan cevizi sütünü gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

3- ÇİĞ FINDIK EZMESİ

İşlenmiş besinler arasında yer alan bu besin, tüketirken işlenmiş olduğu için sağlığınız açısından endişe duymamanız gereken besinlerden. Tuz ve şeker katkısı içermeyen fındık ezmesi oldukça yararlıdır. Fakat satın alırken bu ezmenin çiğ olmasına ve katıksız olmasına özenle dikkat ediniz.

4- ORGANİK KAHVE

Organik kahve nedir? Sorusundan önce nasıl bir faydası var. Beyin güçlendirici kafeinler, B vitaminleri ve magnezyum bakımından zengin olan organik kahveyi işlenmiş olmasına rağmen içiniz rahat bir şekilde ve sağlık sal sonuçlarını dert etmeden tüketebilirsiniz. Organik kahve fakat şeker ve katkı maddesi içerenlerden almamak için oldukça dikkatli olmak şart.

5- KAKAO TOZU

Kakao tozu kakao tohumlarının işlenmesi sonucu oluşur. Başka hiçbir katkı maddesi içermez. İster inanın ister inanmayın kakao tozunun faydaları  kan basıncını düzenleyici, stresi azaltıcı ve cildi güzelleştirici etkiye sahiptir. Yemeklerinize, meyve sularınıza ve yoğurdunuza ekleyerek kakao tozunu tüketebilirsiniz.

6- KETEN TOHUMU 

Keten tohumu en sağlıklı işlenmiş besinlerin başında gelen keten özellikle keten çekirdeği bol tüketebileceğiniz ve sağlığınız konusunda dert edinmeyeceğiniz aksine sağlığınız için oldukça yararlı bir besin. Keten tohumu faydaları kullanım ve tüketim bakımından basit olan keten çekirdeği bol tüketilmesi gereken bir besin. Şeker içermeyen keten tohumu ve çekirdeği keten tohumunun faydaları omega 3 yağı bakımından oldukça zengindir.

7- ORGANİK SALSA SOS

Organik salsa sos içerik olarak birçok yararlı baharat, sebze ve meyve içerir.  Hiçbir katkı maddesi ve yapay katkı maddesi içermeyen salsa sos faydaları ise bu sosu yemeklerinizin yanında keyifle tüketebilirsiniz. Bu salsa sos yüksek vitamin içeriğine ve çok az kalori içeriğine sahiptir.

8- HARDAL

Bildiğiniz üzere hardal her yemeğe katamayacağınız kadar baharata ve içeriğe sahip bir besindir. Sağlıklı oluşu bakımından hardalı ön plana çıkaran özelliği düşük kaloriye sahip olmasıdır. Hardalın faydaları metabolizmanızı hızlandırıcı özelliğe sahip olan hardal, kilonuzu korumanıza büyük oranda katkı sağlar. Hardal tüketin, formunuzu koruyun.

1 yorum
  1. […] veya kendi ekibini kurarak daha çok kazanabileceğin, harika bir iş fırsatı sunuyor. Farmasi dünyasında seni neler bekliyor merak ediyorsan hemen üye ol […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.